Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Year 2019 2018 2017 2016
Result Set --- Select Results --- Overall Results
Proud to DU It 5-6 yrs old
Male 11 - 12 Results
Proud to "DU" It 11-12 yrs old
Male 11 - 17 Results
Proud to DU It- SUPER SPRINT
Overall Results
Proud to DU It- SUPER SPRINT
Female 13 - 14 Results
Proud to DU It 13-14 yrs old
Male 13 - 14 Results
Proud to DU It 13-14 yrs old
Overall Results
Proud to DU It 13-14 yrs old
Female 11 - 12 Results
Proud to "DU" It 11-12 yrs old
Overall Results
Proud to "DU" It 11-12 yrs old
Male 5 - 6 Results
Proud to DU It 5-6 yrs old
Female 9 - 10 Results
Proud to DU It 9-10 yrs old
Male 9 - 10 Results
Proud to DU It 9-10 yrs old
Overall Results
Proud to DU It 9-10 yrs old
Female 7 - 8 Results
Proud to DU It 7-8 yrs old
Male 7 - 8 Results
Proud to DU It 7-8 yrs old
Overall Results
Proud to DU It 7-8 yrs old
Female 5 - 6 Results
Proud to DU It 5-6 yrs old
Female 11 - 17 Results
Proud to DU It- SUPER SPRINT
Participant Lookup & Tracking --- Select Results --- Overall Results
Proud to DU It 5-6 yrs old
Overall Results
Proud to DU It 7-8 yrs old
Overall Results
Proud to DU It 9-10 yrs old
Overall Results
Proud to "DU" It 11-12 yrs old
Overall Results
Proud to DU It 13-14 yrs old
Overall Results
Proud to DU It 15-17 yrs old
Participant Lookup & Tracking --- Select Results --- Overall Results
Proud to DU It 5-6 yrs old
Overall Results
Proud to DU It 7-8 yrs old
Overall Results
Proud to DU It 9-10 yrs old
Overall Results
Proud to "DU" It 11-13 yrs old
Overall Results
Proud to DU It 14-17 yrs old
Participant Lookup & Tracking --- Select Results --- Overall Results
Proud to DU It 5-6 yrs old
Overall Results
Proud to DU It 7-8 yrs old
Overall Results
Proud to DU It 9-10 yrs old
Overall Results
Proud to "DU" It 11-13 yrs old
Overall Results
Proud to DU It 14-17 yrs old
Participant Lookup & Tracking 5-6 Overall Results 7-8 Overall Results 9-10 Overall Results 11-13 Overall Results 14-17 Overall Results
Age Group/Division All Results
Interactive Version
Place Bib Name                  Gender City             State Run 1   T1      Bike    T2      Run 2   Clock      Chip       Age Division Division             
                                                                                                      Time       Time           Place                         
===== === ===================== ====== ================ ===== ======= ======= ======= ======= ======= ========== ========== === ======== ==================== 
1     137 C. Weber              M      Ledyard          CT    0:05:21 0:00:42 0:09:12 0:00:18 0:05:30 0:29:33.09 0:21:03.09 10  1        9-10 Division Male   
2     124 L. Krishnaswami       F      East Lyme        CT    0:06:10 0:00:42 0:08:19 0:00:36 0:05:25 0:32:49.02 0:21:11.02 10  1        9-10 Division Female 
3     150 T. Yates              M      Pawcatuck        CT    0:06:03 0:00:52 0:08:14 0:00:21 0:05:49 0:29:48.79 0:21:18.79 9   2        9-10 Division Male   
4     109 P. Kennedy            F      Gales Ferry      CT    0:06:07 0:00:52 0:08:17 0:00:40 0:05:39 0:33:13.03 0:21:35.03 9   2        9-10 Division Female 
5     143 C. Jacobson           F      Guilford         CT    0:05:54 0:00:49 0:09:24 0:00:22 0:05:51 0:33:57.56 0:22:19.56 10  3        9-10 Division Female 
6     129 L. Picillo            M      Swampscott       MA    0:07:09 0:00:41 0:07:11 0:00:38 0:06:46 0:30:54.71 0:22:24.71 10  3        9-10 Division Male   
7     122 N. Churis             M      New London       CT    0:06:02 0:00:59 0:08:59 0:00:58 0:05:37 0:31:05.78 0:22:35.78 10  4        9-10 Division Male   
8     102 A. BALFOUR            M      Waterford        CT    0:06:24 0:00:50 0:08:15 0:00:29 0:06:56 0:31:23.27 0:22:53.27 9   5        9-10 Division Male   
9     125 B. Fagan              M      Waterford        CT    0:06:42 0:01:04 0:08:28 0:00:35 0:06:19 0:31:37.50 0:23:07.50 10  6        9-10 Division Male   
10    154 A. Keeley             F      Brookline        MA    0:05:50 0:00:55 0:10:31 0:00:20 0:05:47 0:35:01.96 0:23:23.96 10  4        9-10 Division Female 
11    132 Anonymous Participant M                             0:06:42 0:01:07 0:08:58 0:00:31 0:06:21 0:32:08.97 0:23:38.97 10  7        9-10 Division Male   
12    133 E. Bertolini          F      Guilford         CT    0:06:46 0:01:04 0:09:16 0:00:32 0:06:30 0:35:45.71 0:24:07.71 10  5        9-10 Division Female 
13    107 C. Murch              M      Waterford        CT    0:06:32 0:00:53 0:08:29 0:01:05 0:07:11 0:32:40.49 0:24:10.49 9   8        9-10 Division Male   
14    141 J. Smith              M      North Stonington CT    0:06:15 0:00:44 0:09:50 0:00:22 0:07:03 0:32:44.44 0:24:14.44 9   9        9-10 Division Male   
15    135 H. Thomas             F      Mystic           CT    0:06:31 0:01:20 0:09:26 0:00:28 0:06:29 0:35:52.87 0:24:14.87 10  6        9-10 Division Female 
16    162 R. Ysewyn             M      Ledyard          CT    0:06:26 0:01:11 0:08:41 0:00:27 0:08:24 0:33:38.42 0:25:08.42 10  10       9-10 Division Male   
17    127 P. Spooner            F      Sturbridge       MA    0:06:49 0:01:17 0:10:09 0:00:47 0:06:20 0:37:01.22 0:25:23.22 10  7        9-10 Division Female 
18    136 J. Gould              F      Guilford         CT    0:07:09 0:00:57 0:09:48 0:00:39 0:07:02 0:37:12.35 0:25:34.35 10  8        9-10 Division Female 
19    105 E. Jacobitz           F      East Lyme        CT    0:07:22 0:00:40 0:09:25 0:00:38 0:07:49 0:37:32.02 0:25:54.02 9   9        9-10 Division Female 
20    111 A. Lee                F      East Hampton     CT    0:06:43 0:00:54 0:10:46 0:00:40 0:06:54 0:37:34.09 0:25:56.09 9   10       9-10 Division Female 
21    113 A. Makuchowski        M      Gales Ferry      CT    0:07:40 0:00:57 0:10:41 0:00:34 0:06:16 0:34:37.61 0:26:07.61 9   11       9-10 Division Male   
22    155 C. Norbert            M      New London       CT    0:06:45 0:01:15 0:10:31 0:00:24 0:07:27 0:34:52.11 0:26:22.11 9   12       9-10 Division Male   
23    159 A. Shatalov           F      Cheshire         CT    0:07:38 0:00:53 0:09:40 0:00:23 0:07:54 0:38:05.61 0:26:27.61 10  11       9-10 Division Female 
24    117 L. Westkott           M      Quaker Hill      CT    0:06:46 0:01:48 0:10:11 0:00:32 0:07:14 0:35:01.19 0:26:31.19 9   13       9-10 Division Male   
25    121 A. Churis             M      New London       CT    0:07:42 0:00:48 0:09:52 0:00:39 0:07:52 0:35:23.09 0:26:53.09 10  14       9-10 Division Male   
26    103 A. Smith              F      Montville        CT    0:06:44 0:00:51 0:11:14 0:01:09 0:07:01 0:38:37.15 0:26:59.15 9   12       9-10 Division Female 
27    134 D. Rosario            M      Ledyard          CT    0:08:10 0:01:12 0:10:02 0:00:35 0:07:03 0:35:31.33 0:27:01.33 10  15       9-10 Division Male   
28    106 C. Murch              M      Waterford        CT    0:07:19 0:00:50 0:10:23 0:01:01 0:07:49 0:35:52.28 0:27:22.28 9   16       9-10 Division Male   
29    128 N. Burdick            F      New London       CT    0:07:41 0:01:08 0:10:38 0:01:03 0:07:07 0:27:36.81 0:27:36.81 10  13       9-10 Division Female 
30    142 A. Gray               F      Stonington       CT    0:07:24 0:01:23 0:11:55 0:00:26 0:06:40 0:39:25.10 0:27:47.10 10  14       9-10 Division Female 
31    120 A. Pappa              M      Preston          CT    0:08:10 0:01:15 0:10:25 0:00:57 0:07:08 0:36:24.37 0:27:54.37 9   17       9-10 Division Male   
32    104 C. Joyce              M      Ledyard          CT    0:07:15 0:00:51 0:12:03 0:00:31 0:07:15 0:36:24.68 0:27:54.68 9   18       9-10 Division Male   
33    112 N. Gosselin           F      Lisbon           CT    0:08:21 0:00:40 0:10:39 0:00:40 0:07:44 0:39:41.76 0:28:03.76 9   15       9-10 Division Female 
34    156 J. Tavarez            M      New London       CT    0:08:33 0:01:09 0:10:01 0:00:38 0:07:53 0:36:43.49 0:28:13.49 10  19       9-10 Division Male   
35    118 J. Goshorn            M      Niantic          CT    0:07:41 0:01:02 0:10:54 0:00:39 0:07:58 0:36:43.52 0:28:13.52 9   20       9-10 Division Male   
36    152 S. Merfeld            F      Baltic           CT    0:07:50 0:01:15 0:10:37 0:00:29 0:08:04 0:39:52.48 0:28:14.48 9   16       9-10 Division Female 
37    126 A. Truken             F      Plainfield       CT    0:07:17 0:01:07 0:11:02 0:00:39 0:08:11 0:39:53.59 0:28:15.59 10  17       9-10 Division Female 
38    114 D. Belanger           F      Wakefield        RI    0:07:26 0:01:22 0:11:31 0:00:29 0:07:32 0:39:57.99 0:28:19.99 9   18       9-10 Division Female 
39    144 H. Hallisey           F      New London       CT    0:07:41 0:01:08 0:11:37 0:00:30 0:07:28 0:40:02.98 0:28:24.98 10  19       9-10 Division Female 
40    123 A. Paul               M      Groton           CT    0:08:08 0:01:10 0:10:24 0:00:52 0:09:15 0:38:18.29 0:29:48.29 10  21       9-10 Division Male   
41    149 E. Portales           M      New London       CT    0:06:29 0:04:42 0:11:41 0:00:34 0:07:18 0:39:14.00 0:30:44.00 9   22       9-10 Division Male   
42    108 C. Murphy             M      Waterford        CT    0:08:48 0:00:58 0:10:33 0:00:43 0:09:56 0:39:27.79 0:30:57.79 9   23       9-10 Division Male   
43    131 A. Ulrich             F      New London       CT    0:09:25 0:00:44 0:10:14 0:00:50 0:11:53 0:44:33.05 0:33:05.05 10  20       9-10 Division Female 
44    116 B. Hepburn            F      Ledyard          CT    0:08:07 0:00:56 0:13:15 0:00:57 0:13:03 0:36:17.74 0:47:55.74 9   21       9-10 Division Female 
45    158 Q. Mack               M      New London       CT    0:09:00 0:01:15 0:12:41 0:00:47 0:13:04 0:45:16.71 0:36:46.71 9   24       9-10 Division Male   
46    110 R. Dimmock            F      Old Lyme         CT    0:09:23 0:00:50 0:17:30 0:00:38 0:09:58 0:49:55.96 0:38:17.96 9   22       9-10 Division Female 
47    119 J. Alcoba             M      Groton           CT    0:10:22 0:01:31 0:13:29 0:00:53 0:14:52 0:49:36.11 0:41:06.11 9   25       9-10 Division Male   
48    138 N. Rodriguez          M      New London       CT    0:09:28 0:02:46 0:13:17 0:01:17 0:16:14 0:51:32.54 0:43:02.54 10  26       9-10 Division Male   


9-10 Division Female
Place Name            Bib Age Overall Location           Time     
===== =============== === === ======= ================== ======== 
1     L. Krishnaswami 124 10  2       East Lyme CT US    32:49.02 
2     P. Kennedy      109 9   4       Gales Ferry CT US  33:13.03 
3     C. Jacobson     143 10  5       Guilford CT US     33:57.56 
4     A. Keeley       154 10  10      Brookline MA US    35:01.96 
5     E. Bertolini    133 10  12      Guilford CT US     35:45.71 
6     H. Thomas       135 10  15      Mystic CT US       35:52.87 
7     P. Spooner      127 10  17      Sturbridge MA US   37:01.22 
8     J. Gould        136 10  18      Guilford CT US     37:12.35 
9     E. Jacobitz     105 9   19      East Lyme CT US    37:32.02 
10    A. Lee          111 9   20      East Hampton CT US 37:34.09 
11    A. Shatalov     159 10  23      Cheshire CT US     38:05.61 
12    A. Smith        103 9   26      Montville CT US    38:37.15 
13    N. Burdick      128 10  29      New London CT US   27:36.81 
14    A. Gray         142 10  30      Stonington CT US   39:25.10 
15    N. Gosselin     112 9   33      Lisbon CT US       39:41.76 
16    S. Merfeld      152 9   36      Baltic CT US       39:52.48 
17    A. Truken       126 10  37      Plainfield CT US   39:53.59 
18    D. Belanger     114 9   38      Wakefield RI US    39:57.99 
19    H. Hallisey     144 10  39      New London CT US   40:02.98 
20    A. Ulrich       131 10  43      New London CT US   44:33.05 
21    B. Hepburn      116 9   44      Ledyard CT US      36:17.74 
22    R. Dimmock      110 9   46      Old Lyme CT US     49:55.96 


9-10 Division Male
Place Name                  Bib Age Overall Location               Time     
===== ===================== === === ======= ====================== ======== 
1     C. Weber              137 10  1       Ledyard CT US          29:33.09 
2     T. Yates              150 9   3       Pawcatuck CT US        29:48.79 
3     L. Picillo            129 10  6       Swampscott MA US       30:54.71 
4     N. Churis             122 10  7       New London CT US       31:05.78 
5     A. BALFOUR            102 9   8       Waterford CT US        31:23.27 
6     B. Fagan              125 10  9       Waterford CT US        31:37.50 
7     Anonymous Participant 132 10  11        US                   32:08.97 
8     C. Murch              107 9   13      Waterford CT US        32:40.49 
9     J. Smith              141 9   14      North Stonington CT US 32:44.44 
10    R. Ysewyn             162 10  16      Ledyard CT US          33:38.42 
11    A. Makuchowski        113 9   21      Gales Ferry CT US      34:37.61 
12    C. Norbert            155 9   22      New London CT US       34:52.11 
13    L. Westkott           117 9   24      Quaker Hill CT US      35:01.19 
14    A. Churis             121 10  25      New London CT US       35:23.09 
15    D. Rosario            134 10  27      Ledyard CT US          35:31.33 
16    C. Murch              106 9   28      Waterford CT US        35:52.28 
17    A. Pappa              120 9   31      Preston CT US          36:24.37 
18    C. Joyce              104 9   32      Ledyard CT US          36:24.68 
19    J. Tavarez            156 10  34      New London CT US       36:43.49 
20    J. Goshorn            118 9   35      Niantic CT US          36:43.52 
21    A. Paul               123 10  40      Groton CT US           38:18.29 
22    E. Portales           149 9   41      New London CT US       39:14.00 
23    C. Murphy             108 9   42      Waterford CT US        39:27.79 
24    Q. Mack               158 9   45      New London CT US       45:16.71 
25    J. Alcoba             119 9   47      Groton CT US           49:36.11 
26    N. Rodriguez          138 10  48      New London CT US       51:32.54 

Additional results can be found at http://www.timetotri.us.

Embed Code

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.