Tarpon Springs Sprint Triathlon

Sat September 7, 2019 Tarpon Springs, FL US 34689 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Age Group Place Age Group Description Chip Time Bib Number Participant Name      Gender Age Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Gun Time  City               State / Province 
=============== ===================== ========= ========== ===================== ====== === ========= ======= ========= ======= ======== ========= ================== ================ 
1               M Grand M             53:19.7   533        Jeff Turner           M      49  7:48      0:38    23:08     0:46    21:00    53:19.7   Lutz               FL               
1               M Great G             56:11.5   445        David Morrow          M      65  8:00      0:38    24:44     0:35    22:15    56:11.5   Tarpon Springs     FL               
1               M Masters             56:49.5   508        Jason Jones           M      40  8:38      0:50    24:40     0:44    21:58    56:49.5   Clearwater         FL               
1               M 45-49               58:40.5   193        Joe Mattiacci         M      49  9:14      1:18    26:04     0:59    21:06    58:40.5   Tampa              FL               
2               M 45-49               58:50.7   194        Jim Young             M      49  9:40      0:53    25:35     0:45    21:58    58:50.7   Lutz               FL               
1               M 30-34               58:51.7   99         Jonathan Carlon       M      34  9:09      1:00    25:37     0:47    22:19    58:51.7   St Petersburg      FL               
1               M 40-44               59:07.5   561        Jeremy Schafer        M      41  9:01      1:03    24:16     1:22    23:25    59:07.5   Tarpon Springs     FL               
1               M 35-39               59:56.9   526        Stephen Bailey        M      35  10:28     1:01    26:20     1:03    21:05    59:56.9   Clearwater         FL               
1               M 50-54               1:00:05.1 403        Brook Gilliland       M      52  9:14      1:12    26:14     0:59    22:25    1:00:05.1 Tarpon Springs     FL               
3               M 45-49               1:00:32.3 186        Peter Leo             M      48  9:54      1:08    25:49     0:51    22:51    1:00:32.3 Lithia             FL               
2               M 50-54               1:00:47.3 408        vidian Boulogne       M      53  10:12     0:43    24:57     0:47    24:09    1:00:47.3 TARPON SPGS        FL               
4               M 45-49               1:01:35.0 182        Glenn Thompson        M      48  9:37      1:57    26:54     0:45    22:22    1:01:35.0 Tampa              FL               
3               M 50-54               1:01:45.6 196        Francisco Cardona     M      49  11:29     0:41    26:44     0:38    22:12    1:01:45.6 LARGO              FL               
2               M 40-44               1:01:51.8 152        Dan Radde             M      41  8:50      1:03    26:23     0:56    24:40    1:01:51.8 Tampa              FL               
3               M 40-44               1:02:01.5 144        Adam Anderlik         M      40  8:02      0:59    27:00     1:10    24:51    1:02:01.5 Palm Harbor        FL               
1               M 65-69               1:02:01.9 446        Geoff Strange         M      65  8:30      1:16    26:32     1:20    24:24    1:02:01.9 NPR                FL               
4               M 50-54               1:02:06.0 410        John HAVILL           M      53  8:49      1:18    25:55     1:09    24:55    1:02:06.0 oldsmar            FL               
2               M 30-34               1:02:32.5 80         Michael Hendershot    M      31  10:42     1:12    27:56     1:02    21:39    1:02:32.5 TAMPA              FL               
1               M 55-59               1:02:41.8 560        Dallas Rose           M      58  9:11      0:53    26:02     0:55    25:40    1:02:41.8 Oldsmar            FL               
3               M 30-34               1:03:08.2 78         Ryan Witzig           M      31  9:21      1:32    28:33     1:43    21:59    1:03:08.2 Tampa              FL               
4               M 30-34               1:03:12.9 77         Jordan Pelaez         M      31  10:32     1:22    27:12     0:54    23:13    1:03:12.9 Lutz               FL               
4               M 40-44               1:03:21.9 142        Jeremy White          M      40  9:12      1:00    28:13     1:17    23:40    1:03:21.9 Palm Harbor        FL               
5               M 45-49               1:03:32.0 181        Scott Grinnen         M      47  8:54      1:27    26:43     1:10    25:18    1:03:32.0 SPRING HILL        FL               
2               M 65-69               1:03:46.7 450        Bob Barlow            M      67  10:00     0:53    25:56     1:09    25:48    1:03:46.7 St Petersburg      FL               
2               M 35-39               1:03:52.2 114        Derek Cannoy          M      36  9:18      1:31    29:25     0:55    22:44    1:03:52.2 Ellenton           FL               
5               M 30-34               1:03:58.7 537        Ryan Churchill        M      34  10:11     0:51    27:57     0:54    24:05    1:03:58.7                                     
1               M 60-64               1:04:04.0 429        JEFFREY SHANE         M      60  9:54      0:42    27:13     0:47    25:28    1:04:04.0 Lutz               FL               
1               F 25-29               1:04:11.5 469        Lexy Hazle            F      24  10:32     1:34    30:08     0:35    21:23    1:04:11.5 Elizabethtown      KY               
6               M 30-34               1:04:14.1 73         Graham Hartmann       M      30  9:22      1:55    28:15     1:55    22:47    1:04:14.1 Largo              FL               
3               M 35-39               1:04:14.7 104        Shane Gottscho        M      35  9:57      1:49    27:31     0:51    24:06    1:04:14.7 NEW PRT RCHY       FL               
1               M 25-29               1:04:36.2 380        Kyle VanDillen        M      27  7:20      1:35    29:52     1:40    24:09    1:04:36.2 Clearwater         FL               
2               M 25-29               1:04:37.2 388        Brooks Wells          M      29  8:34      1:26    30:48     0:33    23:15    1:04:37.2 ST PETERSBURG      FL               
5               M 50-54               1:04:38.0 395        robert pennino        M      50  8:45      0:44    28:36     0:48    25:44    1:04:38.0 Tampa              FL               
2               M 55-59               1:04:39.7 421        Art Singleton         M      58  11:12     1:01    25:23     1:03    26:01    1:04:39.7 Palm Harbor        FL               
2               M 60-64               1:04:51.9 435        Brian Lambert         M      61  10:02     1:28    26:47     1:02    25:34    1:04:51.9 TAMPA              FL               
1               F Masters             1:05:05.6 231        Jodi Dobson           F      47  9:27      0:54    27:38     0:51    26:16    1:05:05.6 Tarpon springs     FL               
2               F 25-29               1:05:09.9 478        Sandrine Urias        F      26  7:36      1:43    31:41     0:40    23:30    1:05:09.9 Whittier           CA               
1               F 35-39               1:05:30.6 319        Faith Dunsford        F      37  9:40      1:09    27:26     1:08    26:07    1:05:30.6 Safety Harbor      FL               
6               M 45-49               1:05:37.7 187        Tim Valdes            M      48  8:46      1:16    27:44     1:01    26:52    1:05:37.7 Tampa              FL               
3               M 55-59               1:05:43.3 426        Patrick Lynch         M      59  10:35     1:42    24:19     1:20    27:47    1:05:43.3 Tarpon Springs     FL               
1               F Grand M             1:06:15.4 249        Tina Vornheder        F      51  9:32      0:45    29:13     0:50    25:57    1:06:15.4 Palm Harbor        FL               
1               F 30-34               1:06:23.3 485        Allysia Cisneros      F      29  9:02      1:13    27:05     1:05    27:58    1:06:23.3 Palm Harbor        FL               
6               M 50-54               1:06:29.2 535        Brian Weible          M      50  10:08     1:37    31:20     1:37    21:48    1:06:29.2 Safety Harbor      FL               
1               F 50-54               1:06:31.4 261        Mandy Zipf            F      54  7:35      1:01    29:10     1:20    27:26    1:06:31.4 Belleair           FL               
4               M 35-39               1:06:35.3 123        Justin Spruill        M      37  9:30      1:16    27:44     1:25    26:40    1:06:35.3 SEMINOLE           FL               
7               M 30-34               1:06:47.7 83         Benjamin Salazar      M      31  11:31     1:48    27:08     1:18    25:03    1:06:47.7 DEARBORN           MI               
5               M 35-39               1:06:53.8 111        Luis Rosado           M      36  10:25     1:18    27:34     1:00    26:37    1:06:53.8 Tampa              FL               
7               M 50-54               1:07:02.5 412        ray pasinski          M      54  9:48      0:53    27:53     0:41    27:47    1:07:02.5 OLDSMAR            FL               
6               M 35-39               1:07:15.5 100        Franklyn Matheson     M      34  9:32      1:42    28:06     1:04    26:51    1:07:15.5 Houston            TX               
7               M 35-39               1:07:19.2 137        Stephen Hanff         M      39  8:02      1:32    31:03     0:35    26:06    1:07:19.2 Dunedin            FL               
8               M 50-54               1:07:25.4 400        Michael Modeski       M      51  10:40     0:58    29:51     1:32    24:24    1:07:25.4 Gainesville        FL               
4               M 55-59               1:07:37.0 427        Bill McIntosh         M      59  9:12      1:09    28:41     1:37    26:58    1:07:37.0 New Port Richey    FL               
9               M 50-54               1:07:37.4 501        Steven Bossert        M      51  8:29      1:27    27:52     2:18    27:32    1:07:37.4 ST PETE BEACH      FL               
5               M 55-59               1:07:39.2 423        Keith Roberts         M      59  8:43      1:31    30:35     1:09    25:42    1:07:39.2 Clearwater         FL               
7               M 45-49               1:07:42.8 169        Dominic Monfred       M      45  9:47      1:00    29:21     0:50    26:45    1:07:42.8 Palm Harbor        FL               
3               M 60-64               1:07:51.0 428        jeff Baker            M      60  8:14      1:05    30:29     1:03    27:01    1:07:51.0 Wesley Chapel      FL               
8               M 30-34               1:08:03.3 518        Matthew Jefferson     M      31  9:38      1:02    28:49     1:23    27:11    1:08:03.3 Odessa             FL               
1               F 20-24               1:08:08.6 461        Audrey Batzer         F      23  8:56      1:24    32:51     0:53    24:05    1:08:08.6 St. Petersburg     FL               
8               M 45-49               1:08:16.6 580        Travis Ritter         M      48  9:15      1:26    29:18     1:22    26:56    1:08:16.6 New Port Richey    FL               
5               M 40-44               1:08:20.5 160        Josh Shannon          M      43  9:12      1:47    28:53     1:25    27:02    1:08:20.5 Cary               IL               
2               F 35-39               1:08:30.2 310        Lindsay MacConnell    F      35  10:27     0:56    29:32     0:51    26:43    1:08:30.2 ST PETERSBURG      FL               
10              M 50-54               1:08:35.9 409        keith belluardo       M      53  10:32     1:28    29:06     1:37    25:53    1:08:35.9 OLDSMAR            FL               
9               M 45-49               1:08:44.7 174        Daniel Brzycki        M      45  10:36     1:08    28:06     1:42    27:13    1:08:44.7 Palm Harbor        FL               
3               M 65-69               1:08:47.1 442        Alan Schrader         M      64  11:39     0:50    28:23     0:48    27:07    1:08:47.1 Clearwater         FL               
1               F 40-44               1:08:50.3 331        Chantale Begin        F      40  8:57      1:49    30:20     1:24    26:20    1:08:50.3 Palm Harbor        FL               
2               F 40-44               1:08:50.3 330        Maureen White         F      40  8:58      3:38    28:29     1:24    26:21    1:08:50.3 Palm Harbor        FL               
8               M 35-39               1:08:50.9 125        John Bucaria          M      37  11:34     1:36    27:07     1:04    27:31    1:08:50.9 Trinity            FL               
10              M 45-49               1:08:52.5 172        Richard Alley         M      45  11:24     1:05    30:23     2:11    23:48    1:08:52.5 Tampa              FL               
11              M 45-49               1:08:59.7 171        Charles Corkran       M      45  10:22     1:44    28:38     1:16    27:00    1:08:59.7 Atlanta            GA               
1               M 20-24               1:09:04.8 369        Dylan Carlson         M      24  8:35      2:23    31:40     0:55    25:30    1:09:04.8 ST PETERSBURG      FL               
6               M 55-59               1:09:08.5 420        John Wagner           M      57  8:58      1:21    28:36     1:03    29:10    1:09:08.5 CLEARWATER         FL               
7               M 55-59               1:09:14.8 422        William Coggins       M      58  10:22     1:00    27:35     1:23    28:55    1:09:14.8 Tampa              FL               
3               F 25-29               1:09:15.3 482        Kaitlin Clay          F      27  10:51     1:22    32:41     0:34    23:47    1:09:15.3 Saint Petersburg   FL               
9               M 35-39               1:09:16.3 110        Christopher Dupuis    M      36  9:53      2:00    29:41     2:31    25:11    1:09:16.3 Tampa              FL               
10              M 35-39               1:09:18.6 132        Fred Rzeznik          M      38  10:36     1:40    28:39     1:02    27:21    1:09:18.6 palm harbor        FL               
11              M 50-54               1:09:30.2 411        Paul Sarat            M      54  10:05     3:31    29:57     1:01    24:57    1:09:30.2 TAMPA              FL               
12              M 50-54               1:09:41.5 402        Matthew Gunter        M      51  11:30     2:03    30:23     0:44    25:01    1:09:41.5 New Port Richey                     
11              M 35-39               1:09:43.1 136        Ben Henderson         M      39  9:16      0:51    27:20     1:30    30:46    1:09:43.1 Valrico            FL               
2               F 30-34               1:09:44.4 486        Virginia Hines        F      29  9:44      1:39    31:31     1:08    25:44    1:09:44.4 Lafayette          LA               
12              M 35-39               1:09:55.6 106        Philip Habermehl      M      35  11:14     1:41    28:42     1:34    26:45    1:09:55.6 Winter Garden      FL               
4               M 60-64               1:09:57.8 432        Arnie Bellini         M      60  8:40      2:46    28:38     1:41    28:13    1:09:57.8 Tampa              FL               
13              M 35-39               1:09:59.1 107        John Milo             M      35  8:27      1:37    34:37     0:48    24:31    1:09:59.1 ST PETERSBURG      FL               
5               M 60-64               1:10:04.9 431        Doug Laseter          M      60  9:56      1:56    30:19     1:04    26:50    1:10:04.9 Palm Harbor        FL               
3               F 40-44               1:10:07.6 351        Christine Valdes      F      43  11:02     1:25    32:24     0:50    24:25    1:10:07.6 Tampa              FL               
6               M 60-64               1:10:12.7 534        Terry Griffin         M      61  10:22     1:43    27:00     1:45    29:23    1:10:12.7 Lutz               FL               
12              M 45-49               1:10:25.5 173        ARIK SIMONSEN         M      45  8:59      2:25    29:47     1:20    27:54    1:10:25.5 PALM HARBOR        FL               
3               F 30-34               1:10:27.4 495        Kaia Rider            F      33  8:57      2:13    32:59     1:15    25:03    1:10:27.4 Tampa              FL               
3               F 35-39               1:10:29.4 576        Heather Hornstein     F      38  9:03      1:38    29:18     1:46    28:44    1:10:29.4                                     
9               M 30-34               1:10:35.3 85         Matthew D'Amaddio     M      31  10:15     2:05    29:14     2:03    26:58    1:10:35.3 TAMPA              FL               
1               M 0-19                1:10:39.3 298        Ryan Lundahl          M      15  9:46      0:51    34:45     0:34    24:44    1:10:39.3 ODESSA             FL               
1               F 45-49               1:10:47.0 230        Rose Doyle            F      47  9:45      1:36    30:39     1:21    27:26    1:10:47.0 Tampa              FL               
10              M 30-34               1:10:58.1 81         Robert Camacho        M      31  10:45     1:13    28:39     0:50    29:32    1:10:58.1 BROOMFIELD         CO               
1               M 70-74               1:10:58.5 454        Kevin Cronin          M      70  11:44     1:24    29:07     1:43    27:01    1:10:58.5 Palm Harbor        FL               
11              M 30-34               1:10:59.0 84         Johnathan Cox         M      31  10:16     2:28    29:31     0:55    27:49    1:10:59.0 LUTZ               FL               
6               M 40-44               1:11:01.5 166        Jamie Suarez          M      44  10:17     2:47    30:27     1:19    26:12    1:11:01.5 Palm Harbor        FL               
2               M 0-19                1:11:10.7 301        Kritsada Salinger     M      19  10:06     2:24    33:00     0:37    25:04    1:11:10.7 Largo              FL               
12              M 30-34               1:11:11.6 88         Andres Florez         M      32  11:23     2:03    32:22     1:09    24:15    1:11:11.6 tampa              FL               
13              M 45-49               1:11:21.5 168        Jason Fontana         M      45  10:41     1:28    29:52     1:53    27:28    1:11:21.5 Tampa              FL               
2               F 50-54               1:11:23.5 247        Deborah Brzycki       F      51  12:15     1:31    30:17     1:15    26:05    1:11:23.5 Palm Harbor        FL               
2               F 45-49               1:11:24.5 554        Anmarie Moore         F      46  11:00     1:23    29:43     1:18    28:00    1:11:24.5                                     
4               F 25-29               1:11:27.3 479        Jessica Pessoa        F      27  8:36      1:20    30:24     1:09    29:58    1:11:27.3 Tampa              FL               
14              M 45-49               1:11:50.5 559        Andrew Proper         M      44  10:53     1:46    31:39     0:59    26:34    1:11:50.5 tarpon springs     FL               
2               M 20-24               1:11:58.5 364        adam salinger         M      21  9:18      4:13    33:37     1:21    23:29    1:11:58.5 Valdosta           GA               
4               F 35-39               1:12:03.8 313        Janelle Barnes        F      36  11:43     2:31    31:16     0:45    25:49    1:12:03.8 Land O Lakes       FL               
3               F 45-49               1:12:13.9 223        Jennifer Parkinson    F      46  11:20     1:31    30:18     1:03    28:03    1:12:13.9 PALM HARBOR        FL               
15              M 45-49               1:12:14.3 191        David Bayard          M      49  10:06     1:31    29:14     2:04    29:19    1:12:14.3 Anna Maria         FL               
4               F 40-44               1:12:20.7 343        Melanie Billington    F      42  11:13     1:34    31:42     1:49    26:02    1:12:20.7 New Port Richey    FL               
3               M 25-29               1:12:23.7 375        Robert McCabe         M      25  10:43     1:34    29:44     1:28    28:55    1:12:23.7                                     
5               F 35-39               1:12:27.3 311        Leticia Benites       F      36  10:38     1:10    30:58     1:05    28:37    1:12:27.3 Tampa              FL               
4               M 25-29               1:12:28.0 373        Michael Salinger      M      25  8:27      1:32    27:27     1:10    33:52    1:12:28.0 Gainesville        FL               
2               F 20-24               1:12:40.8 468        Ashley Murray         F      24  10:57     1:28    33:30     1:34    25:12    1:12:40.8 Plant City         FL               
6               F 35-39               1:12:43.3 497        Nicole Winter         F      34  10:27     2:02    31:13     1:44    27:17    1:12:43.3 Dunedin            FL               
4               M 65-69               1:12:43.8 451        Tony Walton           M      67  11:55     1:18    29:58     0:53    28:40    1:12:43.8 Dunedin            FL               
16              M 45-49               1:13:00.5 185        Evan Frayman          M      48  8:59      3:28    27:34     1:55    31:04    1:13:00.5 Indian Rocks Beach FL               
14              M 35-39               1:13:07.8 113        Graham Zediker        M      36  10:21     1:52    28:36     1:46    30:33    1:13:07.8 Clearwater         FL               
7               M 40-44               1:13:12.8 151        Cory Kapes            M      41  10:04     1:59    28:32     1:45    30:52    1:13:12.8 St Petersburg      FL               
17              M 45-49               1:13:14.7 170        sean lake             M      45  10:44     2:47    31:39     2:49    25:16    1:13:14.7 Riverview          FL               
1               F 55-59               1:13:31.7 270        margie jennelle       F      59  9:19      1:32    30:10     1:42    30:50    1:13:31.7 Palm Harbor        FL               
18              M 45-49               1:13:35.4 557        Nick Makris           M      45  10:31     1:38    30:09     2:00    29:17    1:13:35.4 Port Richey        FL               
13              M 50-54               1:13:40.6 195        SHAWN HARTMAN         M      49  11:04     1:45    30:16     1:47    28:49    1:13:40.6 PALM HARBOR        FL               
8               M 40-44               1:13:40.8 146        Michael Phillips      M      41  9:34      2:53    30:27     2:01    28:46    1:13:40.8 Lithia             FL               
15              M 35-39               1:13:46.5 129        Anthony Baraga        M      38  10:27     0:58    30:11     1:45    30:26    1:13:46.5 Dunedin            FL               
5               M 25-29               1:13:48.2 585        Josh Hamrick          M      28  9:32      2:00    30:22     2:09    29:46    1:13:48.2                                     
6               M 25-29               1:13:50.5 383        Alex Duntz            M      28  11:05     2:54    30:42     0:55    28:14    1:13:50.5 SAVANNAH           GA               
5               M 65-69               1:13:50.5 443        David Tilki           M      65  11:41     1:31    29:05     1:22    30:11    1:13:50.5 Oldsmar            FL               
9               M 40-44               1:13:53.3 504        James Berning         M      41  8:36      1:42    32:02     1:38    29:55    1:13:53.3 Dunedin            FL               
16              M 35-39               1:14:01.3 126        Dale Duplichen        M      37  14:02     2:35    29:12     2:04    26:09    1:14:01.3 ODESSA             FL               
10              M 40-44               1:14:05.5 162        Martin Clewis         M      44  9:29      1:49    31:36     1:36    29:35    1:14:05.5 Odessa             FL               
5               F 25-29               1:14:24.3 472        Judith Young          F      25  10:59     1:31    34:25     1:04    26:25    1:14:24.3 NEW PRT RCHY       FL               
7               M 60-64               1:14:26.7 439        George Labanca        M      63  10:17     1:39    29:24     1:02    32:06    1:14:26.7 Clearwater         FL               
4               F 45-49               1:14:28.2 218        Kara Hourdas          F      45  10:53     1:42    33:27     1:00    27:25    1:14:28.2 Tarpon Springs     FL               
6               F 25-29               1:14:31.5 477        Katharine Sampson     F      26  9:32      2:13    33:25     1:18    28:04    1:14:31.5 Tampa              FL               
13              M 30-34               1:14:38.9 23         Kurt Pessa            M      33  10:29     2:13    32:02     1:41    28:14    1:14:38.9 West Palm Beach    FL               
14              M 30-34               1:14:39.5 72         Tyler Crevasse        M      30  13:37     1:30    28:31     1:40    29:23    1:14:39.5 Clearwater         FL               
7               F 35-39               1:14:47.5 308        Danielle McCourt      F      35  8:25      1:32    31:42     1:18    31:51    1:14:47.5 St. Petersburg     FL               
5               F 45-49               1:14:51.3 225        Melanie Myers         F      46  13:02     2:25    31:46     2:20    25:18    1:14:51.3 Palm Harbor        FL               
8               M 55-59               1:14:55.3 414        Ken Hacek             M      55  10:01     1:40    30:50     1:06    31:18    1:14:55.3 Tampa              FL               
8               F 35-39               1:14:55.5 318        Kelly Hartman         F      37  11:35     1:33    31:52     0:53    29:03    1:14:55.5 Seminole           FL               
5               F 40-44               1:14:58.9 347        Kara Burke            F      43  9:59      2:39    32:22     0:55    29:05    1:14:58.9 LAND O LAKES       FL               
14              M 50-54               1:15:04.7 568        Brian Brannock        M      50  11:24     2:24    33:24     1:38    26:15    1:15:04.7 PALM HARBOR        FL               
11              M 40-44               1:15:14.7 161        Aaron Ffrench         M      43  9:41      1:56    28:07     1:35    33:56    1:15:14.7 TAMPA              FL               
17              M 35-39               1:15:15.9 499        Kris Galloway         M      37  10:37     2:17    29:49     1:29    31:04    1:15:15.9 Odessa             FL               
15              M 50-54               1:15:27.8 413        Ed Kane               M      54  10:18     1:34    29:48     1:55    31:52    1:15:27.8 Palm Harbor        FL               
3               F 50-54               1:15:28.5 256        Carrie McLaughlin     F      53  11:10     1:54    33:09     1:18    27:59    1:15:28.5 CLEARWATER         FL               
9               F 35-39               1:15:33.2 309        Tiffany ONeal         F      35  11:33     2:09    32:19     1:29    28:03    1:15:33.2 Suffolk            VA               
10              F 35-39               1:15:37.9 317        Ashleigh Anderlik     F      36  10:38     1:23    34:11     1:05    28:22    1:15:37.9 PALM HARBOR        FL               
12              M 40-44               1:15:53.5 528        Vincent Cammarano     M      44  13:36     3:08    32:29     1:10    25:30    1:15:53.5 Tampa              FL               
13              M 40-44               1:15:55.5 156        Michael Davis         M      42  10:10     2:24    38:12     0:55    24:15    1:15:55.5 PALM HARBOR        FL               
16              M 50-54               1:16:00.7 538        Carlos Baerga         M      50  10:16     1:34    29:55     1:41    32:36    1:16:00.7                                     
4               F 30-34               1:16:02.2 490        Lucy Witzig           F      30  11:13     1:42    32:21     2:06    28:40    1:16:02.2                                     
7               F 25-29               1:16:02.3 519        Paige Myers           F      25  11:12     2:29    35:34     1:39    25:07    1:16:02.3 PALM HARBOR        FL               
9               M 55-59               1:16:05.6 424        Kent Groves           M      59  11:38     2:28    31:45     1:12    29:03    1:16:05.6 HOLMES BEACH       FL               
4               F 50-54               1:16:08.5 257        Karen Topolski        F      53  11:50     1:57    33:13     1:07    28:02    1:16:08.5 PALM HARBOR        FL               
18              M 35-39               1:16:15.3 128        David Greenwell       M      38  10:38     2:22    29:24     1:49    32:02    1:16:15.3 PEMBROKE PNES      FL               
17              M 50-54               1:16:24.5 397        Jacek Pawelec         M      50  10:28     1:41    31:46     1:48    30:42    1:16:24.5 New Port Richey    FL               
19              M 35-39               1:16:24.8 119        Matt Taylor           M      37  10:33     3:13    30:24     1:45    30:30    1:16:24.8 Palm Harbor        FL               
5               F 50-54               1:16:25.3 588        Erin McCormick        F      54  10:47     2:22    32:19     1:55    29:02    1:16:25.3 Tampa              FL               
6               F 40-44               1:16:27.9 354        Melanie Otte          F      43  10:17     2:34    31:41     1:47    30:10    1:16:27.9 Tampa              FL               
14              M 40-44               1:16:34.1 154        Paul Rodriguez        M      41  11:10     3:00    31:19     2:01    29:03    1:16:34.1 RIVERVIEW          FL               
15              M 40-44               1:16:37.2 148        Bill Gramatica        M      41  11:25     1:50    29:28     1:06    32:49    1:16:37.2 Tampa              FL               
15              M 30-34               1:16:43.5 89         Justin Coile          M      32  11:52     2:57    34:08     1:19    26:29    1:16:43.5 NEW PRT RCHY       FL               
18              M 50-54               1:16:44.0 513        Jim Hatten            M      51  11:42     1:56    32:21     0:55    29:50    1:16:44.0 Wesley Chapel      FL               
16              M 30-34               1:16:54.9 553        Alex Mathews          M      31  10:50     3:32    30:49     1:24    30:21    1:16:54.9                                     
7               M 25-29               1:16:55.8 574        Zachary Bridges       M      26  10:33     2:46    31:19     2:00    30:18    1:16:55.8 Wrong Chip                          
6               F 50-54               1:16:57.3 246        Krisula Gause         F      51  10:29     1:37    31:27     1:29    31:56    1:16:57.3 TARPON SPGS        FL               
20              M 35-39               1:17:11.5 115        Higor Arruda          M      36  9:39      1:57    33:08     1:32    30:56    1:17:11.5 Tampa              FL               
19              M 50-54               1:17:13.0 198        Michael Haworth       M      49  10:44     2:35    32:03     1:27    30:24    1:17:13.0                                     
20              M 50-54               1:17:16.8 190        Ben Atkins            M      49  11:18     1:52    32:48     1:35    29:44    1:17:16.8 Clearwater         FL               
17              M 30-34               1:17:36.5 87         Ricky Lugo-Felix      M      32  10:44     1:51    30:14     2:45    32:03    1:17:36.5 LAND O LAKES       FL               
19              M 45-49               1:17:38.3 175        Phil Trezza           M      46  12:18     1:45    28:08     1:54    33:34    1:17:38.3 Odessa             FL               
1               F Great G             1:17:39.4 277        Suzanne Brosseau      F      63  11:41     1:13    29:09     1:12    34:24    1:17:39.4 safety harbor      FL               
21              M 35-39               1:17:44.9 108        Joe Malinowski        M      35  10:44     2:07    29:29     1:06    34:19    1:17:44.9 tampa              FL               
2               F 55-59               1:17:52.6 269        Cheryl Lapham         F      58  11:58     2:47    31:18     2:03    29:46    1:17:52.6 Safety Harbor      FL               
3               F 20-24               1:18:03.4 458        Jordan Boyer          F      22  9:25      1:17    32:19     1:10    33:53    1:18:03.4 ST PETERSBURG      FL               
4               F 20-24               1:18:04.8 459        Karen Crisler         F      23  10:49     1:37    36:03     1:06    28:29    1:18:04.8 Marietta           GA               
7               F 40-44               1:18:05.3 335        Christine Freiherr    F      41  10:04     1:26    29:06     1:32    35:57    1:18:05.3 Tampa              FL               
20              M 45-49               1:18:08.5 517        Greg VanPelt          M      47  10:25     1:45    32:37     1:09    32:12    1:18:08.5 Land O Lakes       FL               
3               F 55-59               1:18:16.8 266        Mary Dier             F      57  11:36     1:38    32:56     1:13    30:54    1:18:16.8 PORT ORANGE        FL               
8               M 25-29               1:18:28.7 370        Garrett Pelley        M      24  11:21     2:13    33:52     1:46    29:18    1:18:28.7 Oldsmar            FL               
21              M 45-49               1:18:31.5 189        David Stanford        M      48  10:43     1:12    32:13     2:01    32:22    1:18:31.5 ST PETERSBURG      FL               
22              M 35-39               1:18:33.5 131        Chris Black           M      38  13:00     1:41    31:24     0:54    31:34    1:18:33.5 Odessa             FL               
18              M 30-34               1:18:46.6 387        Aaron Ryan            M      29  10:48     2:40    34:58     1:25    28:56    1:18:46.6 CLEARWATER         FL               
22              M 45-49               1:18:51.4 502        Jeremy Baisley        M      49  13:25     1:14    31:11     1:52    31:09    1:18:51.4 lutz               FL               
23              M 35-39               1:18:51.7 498        Wynn Poe              M      34  9:45      1:56    32:48     3:53    30:31    1:18:51.7                                     
8               M 60-64               1:18:51.8 510        Kevin Conolty         M      62  11:15     1:55    32:15     3:32    29:56    1:18:51.8 Clearwater Beach   FL               
5               F 30-34               1:19:10.5 491        Tyner Apt-Hill        F      31  10:26     1:21    35:21     1:00    31:03    1:19:10.5 St Pete            FL               
24              M 35-39               1:19:14.6 112        Matthew Wilbanks      M      36  10:23     1:41    32:01     1:17    33:52    1:19:14.6 DUNEDIN            FL               
19              M 30-34               1:19:15.8 96         Alexander Felsenthal  M      33  10:46     1:12    39:04     1:11    27:03    1:19:15.8 Lutz               FL               
9               M 25-29               1:19:17.2 379        Abbas Jaffer          M      27  13:00     1:39    32:22     1:37    30:39    1:19:17.2 Lakeland           FL               
10              M 25-29               1:19:18.4 385        Wes Clay              M      28  13:46     1:52    33:36     2:04    28:01    1:19:18.4 ST PETERSBURG      FL               
11              M 25-29               1:19:19.0 374        Joseph Mitter         M      25  8:48      1:22    29:43     1:15    38:11    1:19:19.0                                     
8               F 40-44               1:19:19.3 357        Kelly Victory         F      43  11:01     1:53    33:25     1:58    31:02    1:19:19.3 tarpon springs     FL               
7               F 50-54               1:19:19.3 248        bonnie reenstra       F      51  9:31      1:28    31:52     0:51    35:37    1:19:19.3 tarpon spings      FL               
20              M 30-34               1:19:27.8 95         Kevin Lichte          M      33  11:11     3:40    30:09     0:56    33:32    1:19:27.8                                     
21              M 30-34               1:19:28.7 97         Kevin Imperiale       M      33  11:51     2:54    32:11     1:43    30:49    1:19:28.7 Palm Harbor        FL               
16              M 40-44               1:19:30.0 506        Ned Hennessey         M      43  9:25      2:02    31:36     3:42    32:46    1:19:30.0 Tampa              FL               
12              M 25-29               1:19:34.8 372        Scott Baker           M      25  10:11     2:01    38:29     0:47    28:07    1:19:34.8 Tampa              FL               
13              M 25-29               1:19:37.1 384        Evan Jerome           M      28  9:50      2:56    36:10     0:51    29:50    1:19:37.1 Safety Harbor      FL               
9               F 40-44               1:19:50.5 353        Ileana Adams          F      43  14:23     1:46    34:50     0:52    28:00    1:19:50.5 Palm Harbor        FL               
10              F 40-44               1:20:05.2 352        denise mullen         F      43  11:13     2:09    29:24     1:40    35:40    1:20:05.2 st petersburg      FL               
8               F 50-54               1:20:07.3 255        April Branam          F      53  15:33     1:51    33:44     1:41    27:18    1:20:07.3 Clearwater         FL               
1               F 65-69               1:20:12.8 280        nancy wentink         F      65  10:40     1:59    32:22     1:35    33:36    1:20:12.8 bradenton          FL               
25              M 35-39               1:20:16.4 552        Nathan Shawen         M      39  10:49     2:29    31:09     1:45    34:05    1:20:16.4                                     
21              M 50-54               1:20:18.8 192        Patrick Fischer-Carne M      49  10:13     2:03    32:23     2:13    33:26    1:20:18.8 new smyrna beach   FL               
10              M 55-59               1:20:21.8 419        Richard Lundahl       M      56  10:56     1:15    33:57     1:07    33:07    1:20:21.8 Odessa             FL               
11              M 55-59               1:20:26.8 415        Bill Hughes           M      55  12:13     1:59    31:27     1:58    32:50    1:20:26.8 TARPON SPGS        FL               
11              F 35-39               1:20:34.8 306        Kara Van etten        F      35  13:19     2:52    35:33     0:54    27:57    1:20:34.8 Tampa              FL               
9               F 50-54               1:20:39.4 563        Cynthia Amaya         F      53  11:35     1:37    32:23     0:54    34:11    1:20:39.4 Safety Harbor      FL               
11              F 40-44               1:20:40.7 348        Isis Espinosa         F      43  10:58     3:04    36:22     1:24    28:53    1:20:40.7 SAINT JOHNS        FL               
23              M 45-49               1:20:41.8 183        Timothy Love          M      48  13:03     3:08    34:15     1:38    28:38    1:20:41.8 Largo              FL               
6               F 30-34               1:21:14.4 496        Laura Harrison        F      34  10:19     1:52    37:10     2:11    29:43    1:21:14.4 TAMPA              FL               
17              M 40-44               1:21:22.7 155        Javier Moreno         M      42  8:42      0:59    32:53     1:01    37:47    1:21:22.7 Tampa              FL               
10              F 50-54               1:21:25.3 242        Shannon Pfaff         F      50  15:38     2:54    37:50     1:54    23:09    1:21:25.3 New Port Richey    FL               
8               F 25-29               1:21:31.4 481        Megan Grinnen         F      27  10:00     1:46    34:24     0:58    34:24    1:21:31.4 Riverview          FL               
26              M 35-39               1:21:31.9 133        Adam Hartman          M      38  9:41      2:40    31:05     1:57    36:09    1:21:31.9                                     
24              M 45-49               1:21:44.4 507        Clayton Wolfe         M      46  11:37     2:49    33:08     2:20    31:50    1:21:44.4 INDIAN RK BCH      FL               
4               F 55-59               1:21:47.6 264        Dawn Vishey           F      55  13:00     2:12    32:38     1:29    32:29    1:21:47.6 Tampa              FL               
6               F 45-49               1:21:47.9 228        Karen Traugh          F      47  13:01     1:54    33:32     0:53    32:28    1:21:47.9 Dublin             OH               
7               F 30-34               1:21:51.9 489        Kathryn Nolan         F      30  11:18     1:42    35:14     1:10    32:27    1:21:51.9 ST PETERSBURG      FL               
12              F 40-44               1:21:56.7 328        Bethany Votaw         F      39  9:35      2:01    35:01     1:24    33:56    1:21:56.7                                     
11              F 50-54               1:21:59.7 240        Sherry Martin         F      50  14:17     2:09    33:55     1:22    30:17    1:21:59.7 MILNER             GA               
25              M 45-49               1:22:05.7 180        Brian Riley           M      47  11:03     2:44    36:35     1:16    30:27    1:22:05.7 Palm Harbor        FL               
9               F 25-29               1:22:23.2 578        Daniela Amana         F      27  10:59     3:07    39:18     1:06    27:53    1:22:23.2                                     
13              F 40-44               1:22:23.9 355        Lesley Summers        F      43  15:08     3:48    34:23     1:24    27:40    1:22:23.9 Jacksonville       FL               
1               F 0-19                1:22:24.8 303        Kyla Clewis           F      16  9:50      2:20    37:07     0:56    30:11    1:22:24.8                                     
12              F 35-39               1:22:26.4 324        Ashlea OConnor        F      38  12:45     1:56    33:57     0:59    32:49    1:22:26.4 St Petersburg      FL               
7               F 45-49               1:22:31.2 361        Tracey Hancock        F      44  11:10     4:11    36:05     1:17    29:47    1:22:31.2 WESLEY CHAPEL      FL               
1               F 60-64               1:22:34.8 275        Claire Laseter        F      61  15:07     1:41    34:40     0:48    30:19    1:22:34.8 Palm Harbor        FL               
27              M 35-39               1:22:35.7 135        Greg Coles            M      39  10:31     1:55    32:31     1:30    36:09    1:22:35.7 Tampa              FL               
12              F 50-54               1:22:36.7 251        Dawn Gunter           F      52  12:48     2:26    31:53     0:54    34:35    1:22:36.7 TAMPA              FL               
13              F 35-39               1:22:59.7 316        Allison Brown         F      36  11:16     2:41    38:18     1:03    29:42    1:22:59.7 Palm Harbor        FL               
14              F 35-39               1:23:02.5 325        Cynthia Bologna       F      38  10:16     2:48    33:23     1:16    35:21    1:23:02.5 Altamonte Springs  FL               
22              M 50-54               1:23:13.8 407        Paul Palumbo          M      53  12:55     2:10    30:36     2:35    34:57    1:23:13.8 ST PETERSBURG      FL               
22              M 30-34               1:23:20.5 102        Jack Anderson         M      34  11:46     2:43    35:38     1:22    31:52    1:23:20.5                                     
18              M 40-44               1:23:25.3 165        Douglas stovall       M      44  12:29     3:38    31:53     2:56    32:29    1:23:25.3 Holiday            FL               
28              M 35-39               1:23:27.4 130        Hernan RIVEROS        M      38  15:26     1:42    37:07     1:17    27:55    1:23:27.4 TARPON SPGS        FL               
5               F 55-59               1:23:35.5 522        ivette compton        F      59  10:09     1:29    33:12     0:57    37:48    1:23:35.5 clearwater         FL               
8               F 45-49               1:23:42.5 581        Kim Balger            F      49  11:26     2:34    32:14     1:33    35:55    1:23:42.5                                     
12              M 55-59               1:23:52.4 425        Robert Melsom         M      59  9:06      1:45    31:43     2:29    38:49    1:23:52.4 St petersburg      FL               
15              F 35-39               1:23:57.6 322        Kimberly Lichte       F      38  10:58     2:18    36:32     1:15    32:55    1:23:57.6 Tampa              FL               
19              M 40-44               1:23:58.0 158        Albert Brzezinski     M      42  12:23     2:50    37:20     1:20    30:05    1:23:58.0                                     
14              F 40-44               1:24:01.9 333        Kelly Weinman         F      41  12:59     2:46    34:34     1:15    32:28    1:24:01.9 Gulfport           FL               
15              F 40-44               1:24:03.7 337        Casey Bartow          F      41  11:55     2:40    39:24     0:59    29:06    1:24:03.7                                     
16              F 40-44               1:24:12.2 334        Melissa Rodriguez     F      41  11:47     2:35    36:24     1:47    31:39    1:24:12.2 RIVERVIEW          FL               
13              F 50-54               1:24:56.3 252        Nerylis Dalebout      F      52  16:59     1:47    31:44     1:14    33:13    1:24:56.3 SPRING HILL        FL               
16              F 35-39               1:25:03.8 327        Stacy Moors           F      39  13:15     2:35    37:22     1:13    30:39    1:25:03.8 LAND O LAKES       FL               
3               M 20-24               1:25:28.4 363        Connor Brown          M      21  7:23      1:49    38:20     0:44    37:13    1:25:28.4 TAMPA              FL               
2               M 70-74               1:25:31.2 453        greg carlson          M      70  12:15     2:00    33:20     1:46    36:11    1:25:31.2 BRADENTON          FL               
2               F 60-64               1:25:37.8 274        connie schroyer       F      61  13:25     1:55    32:20     1:47    36:10    1:25:37.8 daytona beach      FL               
23              M 30-34               1:25:38.8 98         Spencer Andrus        M      34  13:03     2:15    31:51     2:18    36:11    1:25:38.8 Tampa              FL               
9               M 60-64               1:25:43.8 438        Michael Sinski        M      63  12:12     1:45    31:41     1:38    38:29    1:25:43.8 CLEARWATER         FL               
17              F 40-44               1:25:54.0 329        Meredith SEeley       F      40  11:20     3:14    34:05     2:00    35:15    1:25:54.0 Tampa              FL               
5               F 20-24               1:25:54.9 471        Drew Hill             F      24  11:11     3:25    40:35     1:35    29:10    1:25:54.9                                     
8               F 30-34               1:25:57.4 487        Whitney Daly          F      29  12:29     1:29    35:22     2:24    34:13    1:25:57.4 CLEARWATER         FL               
10              F 25-29               1:26:05.9 484        Victoria Hoch         F      29  12:41     1:49    37:16     1:23    32:58    1:26:05.9 Tampa              FL               
9               F 45-49               1:26:09.7 220        Marsha Guptill        F      46  12:08     1:30    33:52     2:31    36:09    1:26:09.7 Cape Coral         FL               
14              F 50-54               1:26:12.8 254        Teresa Baxter         F      53  13:05     2:06    33:12     1:43    36:06    1:26:12.8 LAND O LAKES       FL               
6               F 55-59               1:26:34.2 268        Michele Veilleux      F      58  12:39     2:58    31:43     2:47    36:27    1:26:34.2 BRADENTON          FL               
11              F 25-29               1:26:43.5 475        Anna Machado          F      26  11:50     2:38    33:18     2:28    36:29    1:26:43.5 Chattanooga        TN               
29              M 35-39               1:26:49.5 109        Nathan Van Etten      M      35  11:26     2:42    35:11     1:14    36:17    1:26:49.5 Tampa              FL               
14              M 25-29               1:26:49.5 376        Thomas Stombaugh      M      26  13:14     2:24    42:20     0:58    27:52    1:26:49.5 Tampa              FL               
17              F 35-39               1:26:52.5 321        Katherine Duplichen   F      37  10:23     3:23    42:16     2:16    28:35    1:26:52.5                                     
18              F 35-39               1:26:55.2 323        Dayane Estevam        F      38  14:18     5:16    34:38     4:06    28:37    1:26:55.2 Wesley Chapel      FL               
3               F 60-64               1:26:56.2 273        Karen Watson          F      61  15:11     1:28    36:26     0:42    33:10    1:26:56.2 Palm Harbor        FL               
7               F 55-59               1:27:08.5 572        Francine Bridges      F      59  11:30     1:51    34:57     1:52    36:58    1:27:08.5                                     
10              M 60-64               1:27:18.5 573        Gene Sanders          M      61  12:20     1:50    33:58     2:05    37:06    1:27:18.5                                     
3               M 70-74               1:27:20.7 452        Mike Dunlap           M      69  13:24     1:31    32:44     1:37    38:06    1:27:20.7 Dunedin            FL               
20              M 40-44               1:27:29.3 147        Richard Estevam       M      41  9:58      2:16    34:42     1:37    38:56    1:27:29.3 Wesley Chapel      FL               
10              F 45-49               1:27:32.3 224        Kimberly Falconio     F      46  12:23     3:16    37:41     1:36    32:36    1:27:32.3 Clearwater         FL               
15              F 50-54               1:27:37.6 258        Beth Hughes           F      53  14:57     3:39    35:16     0:53    32:52    1:27:37.6                                     
6               F 20-24               1:28:00.6 470        Tori West             F      24  9:47      1:11    34:05     1:27    41:32    1:28:00.6 ST PETERSBURG      FL               
9               F 30-34               1:28:11.3 494        Janae Anderson        F      33  11:58     2:14    39:19     0:59    33:41    1:28:11.3 APOLLO BEACH       FL               
18              F 40-44               1:28:20.2 360        Amanda Clewis         F      44  14:40     2:47    37:36     1:02    30:14    1:28:20.2 Odessa             FL               
19              F 40-44               1:28:20.3 358        Christine Partee      F      43  11:51     3:00    34:12     1:31    37:46    1:28:20.3 Apollo Beach       FL               
30              M 35-39               1:28:24.2 556        Nick Hughes           M      36  11:38     3:35    34:42     2:47    35:44    1:28:24.2                                     
7               F 20-24               1:28:40.9 457        Lauren Ellingham      F      21  8:48      1:26    36:45     0:43    40:58    1:28:40.9 CLEARWATER         FL               
21              M 40-44               1:28:44.0 141        William McCoy         M      40  11:23     3:30    33:52     3:35    36:23    1:28:44.0 TAMPA              FL               
16              F 50-54               1:29:00.1 245        Bel Serocki           F      51  11:56     2:08    35:07     1:47    38:03    1:29:00.1 Tampa              FL               
10              F 30-34               1:29:09.2 492        Kristen Morrison      F      31  14:24     2:39    36:01     1:16    34:49    1:29:09.2 TAMPA              FL               
26              M 45-49               1:29:25.7 164        Rob Slusser           M      44  11:44     5:11    35:55     1:19    35:16    1:29:25.7 NEW PRT RCHY       FL               
31              M 35-39               1:29:40.4 523        DANIEL RIVEROS        M      36  15:21     1:52    40:11     1:31    30:47    1:29:40.4 REDINGTN SHOR      FL               
11              F 45-49               1:29:42.5 238        Ricki Frayman         F      49  12:47     3:28    37:35     2:26    33:27    1:29:42.5 Safety Harbor      FL               
4               F 60-64               1:29:44.2 276        Mickey Matthews       F      62  10:08     3:09    38:03     1:14    37:10    1:29:44.2 PALM HARBOR        FL               
23              M 50-54               1:30:07.4 399        Elbert Cordero        M      51  13:39     2:14    38:25     1:53    31:56    1:30:07.4 TAMPA              FL               
3               M 0-19                1:30:28.7 536        Part Unkn             M          12:45     3:26    38:28     1:06    34:44    1:30:28.7                                     
12              F 45-49               1:30:41.3 221        Michelle Brown        F      46  12:16     2:45    32:39     1:25    41:36    1:30:41.3 ST PETERSBURG      FL               
27              M 45-49               1:30:45.3 500        Marcin Niewiara       M      45  15:50     2:37    35:55     1:26    34:58    1:30:45.3 Saint Johns        FL               
28              M 45-49               1:31:00.7 188        Frank Vassallo        M      48  11:08     5:15    36:34     1:09    36:54    1:31:00.7 Clearwater         FL               
8               F 20-24               1:31:02.5 456        Emalia Tack           F      20  10:57     1:53    36:18     2:19    39:36    1:31:02.5 tampa              FL               
4               M 20-24               1:31:07.3 371        Gavin Parks           M      24  9:22      3:24    36:42     1:18    40:22    1:31:07.3 TAMPA              FL               
12              F 25-29               1:31:13.9 483        Jordan Luther         F      28  10:56     2:45    35:27     1:30    40:36    1:31:13.9 PALM HARBOR        FL               
8               F 55-59               1:31:20.4 262        Karen Vesey           F      55  13:36     3:29    35:49     1:07    37:19    1:31:20.4 Tampa              FL               
5               F 60-64               1:31:24.9 272        Michelle Glantz       F      60  12:14     1:43    34:37     2:14    40:36    1:31:24.9 Tampa              FL               
15              M 25-29               1:31:37.9 377        Tully Causey          M      26  13:36     3:16    38:04     1:16    35:26    1:31:37.9 ST PETERSBURG      FL               
19              F 35-39               1:31:38.6 315        Yvonne Ayala          F      36  14:20     3:00    41:13     2:35    30:31    1:31:38.6 LITHIA             FL               
29              M 45-49               1:31:52.8 584        Trey Stapleton        M      46  17:14     5:35    32:18     3:58    32:48    1:31:52.8                                     
32              M 35-39               1:32:08.0 105        Dale Ellis            M      35  17:55     3:49    32:03     2:04    36:18    1:32:08.0 Tampa              FL               
6               M 65-69               1:32:28.7 577        JIM PELLEY            M      64  12:28     1:52    35:40     1:39    40:50    1:32:28.7 Hudson             FL               
22              M 40-44               1:32:30.6 149        Darrin Miller         M      41  17:07     2:29    33:40     1:20    37:54    1:32:30.6 Tampa              FL               
30              M 45-49               1:32:45.6 177        Robert Salmon         M      46  11:50     3:45    33:27     2:38    41:06    1:32:45.6 Lithia             FL               
9               F 55-59               1:32:48.3 267        Mary Ann Keller       F      58  16:41     2:13    36:19     2:58    34:38    1:32:48.3 DUNEDIN            FL               
4               M 70-74               1:33:05.4 529        Michael Farrell       M      70  12:10     3:25    37:19     2:57    37:14    1:33:05.4 st.petersburg      FL               
9               F 20-24               1:33:20.9 467        Olivia Holehouse      F      24  9:02      3:06    44:52     1:33    34:48    1:33:20.9 TAMPA              FL               
11              F 30-34               1:33:21.3 566        Melissa Robb          F      32  19:43     1:57    38:24     1:10    32:07    1:33:21.3 Largo              FL               
20              F 35-39               1:33:45.8 320        Lauren O'Donnell      F      37  11:37     5:21    40:21     2:10    34:17    1:33:45.8 Wesley Chapel      FL               
20              F 40-44               1:33:45.9 342        Amanda Seaman         F      42  14:15     2:45    40:25     2:04    34:17    1:33:45.9 Clearwater         FL               
1               F 70-74               1:33:58.4 282        Sofia Bereza          F      70  13:38     1:56    34:26     2:01    41:58    1:33:58.4 Clearwater         FL               
24              M 30-34               1:34:31.5 82         Christian Alvarez     M      31  15:51     3:04    34:04     3:31    38:02    1:34:31.5 Tampa              FL               
13              M 55-59               1:34:39.2 418        Scott Underkoffler    M      56  12:07     3:33    38:09     2:16    38:34    1:34:39.2 treasure island    FL               
2               F 65-69               1:34:55.2 281        Diane Spicer          F      67  15:56     3:58    37:41     1:38    35:42    1:34:55.2 TAMPA              FL               
13              F 45-49               1:35:23.2 233        Ann Salazar           F      48  14:14     1:33    44:15     1:32    33:49    1:35:23.2 DUNEDIN            FL               
21              F 40-44               1:35:26.4 332        Lynn Pham             F      41  16:25     3:42    37:00     4:05    34:14    1:35:26.4 Tampa              FL               
21              F 35-39               1:36:25.7 515        Lesley Gaston         F      34  12:38     1:33    46:27     1:06    34:41    1:36:25.7 Tampa              FL               
13              F 25-29               1:36:52.0 476        Samantha Wortsman     F      26  12:46     2:37    35:32     2:37    43:21    1:36:52.0 Riverview          FL               
17              F 50-54               1:36:52.1 259        Sharon Nolan          F      54  11:37     2:49    37:29     1:24    43:34    1:36:52.1 Tampa              FL               
14              F 45-49               1:37:11.8 219        Kelly Newbill         F      45  11:47     3:30    36:19     2:49    42:47    1:37:11.8                                     
6               F 60-64               1:37:14.9 278        Mary Synk             F      64  11:19     4:06    39:55     4:13    37:42    1:37:14.9 Daytona Beach      FL               
22              F 40-44               1:37:26.2 356        Danielle Lagasse      F      43  13:23     2:16    41:34     2:10    38:03    1:37:26.2 New Port Richey    FL               
10              F 20-24               1:38:38.7 460        Danielle Borriello    F      23  10:45     2:20    39:08     0:58    45:28    1:38:38.7 Tarpon Springs     FL               
18              F 50-54               1:38:40.3 237        Stacey Hoeltzel       F      49  15:48     1:36    38:30     1:56    40:51    1:38:40.3 St Petersburg      FL               
11              F 20-24               1:38:46.0 463        Malorie Labombard     F      23  12:27     2:06    41:54     1:47    40:32    1:38:46.0 LUTZ               FL               
33              M 35-39               1:39:00.9 120        Nicholas Bennett      M      37  17:57     4:01    37:25     2:57    36:41    1:39:00.9 SAINT CLOUD        FL               
23              M 40-44               1:39:05.2 163        Michael Stewart       M      44  14:37     6:31    37:34     3:54    36:31    1:39:05.2 TEMPLE TERR        FL               
15              F 45-49               1:39:24.4 235        Christina Martin      F      49  14:39     1:50    39:37     1:48    41:30    1:39:24.4 Tampa              FL               
34              M 35-39               1:39:35.5 118        John Montgomery       M      37  16:20     2:34    35:55     2:06    42:40    1:39:35.5 Brandon            FL               
35              M 35-39               1:40:06.5 127        Omar Diaz             M      37  29:05     2:58    33:50     2:26    31:47    1:40:06.5 RIVERVIEW          FL               
7               F 60-64               1:40:21.7 589        Cynthia Butts         F      64  11:09     1:42    32:34     2:47    52:09    1:40:21.7 Palm Harbor        FL               
23              F 40-44               1:40:49.5 359        Tiffany Gwartney      F      44  12:55     3:05    40:55     2:44    41:10    1:40:49.5 ST PETERSBURG      FL               
16              F 45-49               1:40:59.5 222        Elisabeth Bucci       F      46  15:57     3:42    35:24     2:35    43:21    1:40:59.5 DUNEDIN            FL               
14              M 55-59               1:41:06.3 417        Wayne Miller          M      56  13:12     3:13    36:36     3:57    44:08    1:41:06.3 Lutz               FL               
12              F 20-24               1:41:07.5 466        Megan Kearns          F      23  9:01      5:34    40:31     1:38    44:24    1:41:07.5                                     
10              F 55-59               1:42:11.7 579        Sonia Florence        F      57  15:09     3:57    39:47     1:28    41:50    1:42:11.7 Safety Harbor      FL               
12              F 30-34               1:43:22.2 488        Persephannie Lovett   F      30  12:14     3:19    44:21     1:56    41:33    1:43:22.2 Brandon            FL               
19              F 50-54               1:43:45.9 289        Lauri Kane            F      52  14:26     3:13    39:19     1:25    45:24    1:43:45.9 Palm Harbor        FL               
17              F 45-49               1:43:51.3 227        Niki Plutis           F      47  13:56     4:45    39:43     3:35    41:52    1:43:51.3 Dunedin            FL               
16              M 25-29               1:44:51.8 393        Donald Collins        M      29  16:53     3:28    44:23     1:51    38:16    1:44:51.8                                     
18              F 45-49               1:45:06.2 217        Jennifer Hernandez    F      45  17:54     3:49    35:57     2:10    45:16    1:45:06.2 Wesley Chapel      FL               
1               F 75-79               1:45:28.8 527        Rose Marie Ray        F      78  18:13     1:53    36:07     2:46    46:30    1:45:28.8 Seminole           FL               
25              M 30-34               1:45:29.0 75         Keith Eberhardt       M      30  20:45     3:09    39:02     1:34    40:59    1:45:29.0 dunedin            FL               
26              M 30-34               1:47:39.2 92         Malcolm Curry         M      32  11:21     4:59    47:22     2:25    41:32    1:47:39.2                                     
24              M 40-44               1:49:04.3 157        Steven Rush           M      42  13:04     4:53    39:16     4:10    47:41    1:49:04.3 DUNEDIN            FL               
2               F 70-74               1:49:36.3 530        Sue Minkoff           F      71  15:51     1:41              47:26   44:38    1:49:36.3 Clearwater         FL               
24              F 40-44               1:49:37.8 346        Heather Gomez         F      43  13:41     3:09    43:11     2:07    47:30    1:49:37.8 New Port Richey    FL               
19              F 45-49               1:50:49.9 216        Amanda Wood           F      45  59:04                       49:27   48:07    1:50:49.9 Tampa              FL               
25              F 40-44               1:50:57.8 569        Misty Lee             F      43  16:10     5:00    37:27     2:24    49:57    1:50:57.8 APOLLO BEACH       FL               
20              F 50-54               1:51:27.0 260        Dianne Persall        F      54  13:37     4:07    45:05     2:33    46:05    1:51:27.0 Clearwater         FL               
20              F 45-49               1:52:04.9 555        Tara Mattiacci        F      46  16:30     3:07    38:48     1:59    51:41    1:52:04.9 Tampa              FL               
21              F 50-54               1:53:07.0 241        Dusti Curry           F      50  16:13     4:24    47:40     1:25    43:25    1:53:07.0 Spring Hill        FL               
2               F 75-79               1:56:21.0 283        elizabeth l Burke     F      75  16:06     4:04    43:56     1:59    50:16    1:56:21.0 palm harbor        FL               
22              F 50-54               1:57:29.2 236        Kathleen Duffy        F      49  20:00     3:01    44:56     3:02    46:31    1:57:29.2 Wesley Chapel      FL               
31              M 45-49               1:58:37.8 178        Juan Carlos Gomez     M      46  15:58     2:53    42:12     3:30    54:06    1:58:37.8                                     
21              F 45-49               2:00:07.0 232        Jennifer Crouch       F      48  15:26     1:56    40:58     1:12    1:00:35  2:00:07.0 new port richey    FL               
13              F 30-34               2:01:38.5 505        Kristen Groleau       F      34  13:35     4:28    43:32     6:27    53:36    2:01:38.5 St. Petersburg     FL               
23              F 50-54               2:28:50.1 243        Maria Ratliff         F      50  13:38     1:12:28                   1:07:20  2:28:50.1 Clearwater         FL               
3               F 75-79               2:28:50.9 284        Dinah Beres           F      76  20:36     4:56    52:27     8:49    1:02:04  2:28:50.9 TARPON SPGS        FL               
                                                91         Lee Jalovecky         M      32  13:15     24:49   36:01     1:13                                                           
                                                101        Nicholas Testa        M      34  13:29     4:45    49:44     2:19                       Safety Harbor      FL               
                                                143        Ryan Lossius          M      40  11:04     2:04    31:10     1:39                       Tampa              FL               
                                                263        Marie Smith           F      55  17:00     1:19    1:23:35   0:56                       Lexington          IL               
                                                365        David Lovett          M      21  15:10     3:41              51:04                                                          
                                                441        Kirk Wieneke          M      64  10:28     2:04    30:20     4:03                       Oldsmar            FL               
                                                447        Jere Martin           M      65  20:41     51:34                                        milner             GA               
                                                449        RANDALL BROWN         M      66  10:28     0:56    29:20     0:57                       Sanford            FL               
                                                564        Garry Walthall        M      66  13:40     2:44    33:30     2:20                       Kansas City        MO               
                                                464        Brianna Scott         F      23            6:49                                                                             
                                      1:08:04.8 338        Stephanie Gillespie   F      42  10:02     2:42    22:15     1:55    31:10    1:08:04.8 Tarpon Springs     FL               


Top Male Finisher - Masters
Place Name        Bib Age Overall Gender Location         Time    
===== =========== === === ======= ====== ================ ======= 
1     Jason Jones 508 40  3       M      Clearwater FL US 56:49.5 


Top Female Finisher - Masters
Place Name        Bib Age Overall Gender Location             Time      
===== =========== === === ======= ====== ==================== ========= 
1     Jodi Dobson 231 47  36      F      Tarpon springs FL US 1:05:05.6 


Top Male Finisher - Grand Masters
Place Name        Bib Age Overall Gender Location   Time    
===== =========== === === ======= ====== ========== ======= 
1     Jeff Turner 533 49  1       M      Lutz FL US 53:19.7 


Top Female Finisher - Grand Masters
Place Name           Bib Age Overall Gender Location          Time      
===== ============== === === ======= ====== ================= ========= 
1     Tina Vornheder 249 51  41      F      Palm Harbor FL US 1:06:15.4 


Top Male Finisher - Great Grand Masters
Place Name         Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============ === === ======= ====== ==================== ======= 
1     David Morrow 445 65  2       M      Tarpon Springs FL US 56:11.5 


Top Female Finisher - Great Grand Masters
Place Name             Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ================ === === ======= ====== =================== ========= 
1     Suzanne Brosseau 277 63  171     F      safety harbor FL US 1:17:39.4 


Male 19 and Under
Place Name              Bib Age Overall Gender Location     Time      
===== ================= === === ======= ====== ============ ========= 
1     Ryan Lundahl      298 15  90      M      ODESSA FL US 1:10:39.3 
2     Kritsada Salinger 301 19  96      M      Largo FL US  1:11:10.7 
3     Part Unkn         536     285     M                   1:30:28.7 


Male 20 to 24
Place Name          Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ============= === === ======= ====== =================== ========= 
1     Dylan Carlson 369 24  70      M      ST PETERSBURG FL US 1:09:04.8 
2     adam salinger 364 21  103     M      Valdosta GA US      1:11:58.5 
3     Connor Brown  363 21  247     M      TAMPA FL US         1:25:28.4 


Male 25 to 29
Place Name           Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ============== === === ======= ====== =================== ========= 
1     Kyle VanDillen 380 27  31      M      Clearwater FL US    1:04:36.2 
2     Brooks Wells   388 29  32      M      ST PETERSBURG FL US 1:04:37.2 
3     Robert McCabe  375 25  108     M                          1:12:23.7 


Male 30 to 34
Place Name               Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ================== === === ======= ====== =================== ========= 
1     Jonathan Carlon    99  34  6       M      St Petersburg FL US 58:51.7   
2     Michael Hendershot 80  31  18      M      TAMPA FL US         1:02:32.5 
3     Ryan Witzig        78  31  20      M      Tampa FL US         1:03:08.2 


Male 35 to 39
Place Name           Bib Age Overall Gender Location           Time      
===== ============== === === ======= ====== ================== ========= 
1     Stephen Bailey 526 35  8       M      Clearwater FL US   59:56.9   
2     Derek Cannoy   114 36  25      M      Ellenton FL US     1:03:52.2 
3     Shane Gottscho 104 35  30      M      NEW PRT RCHY FL US 1:04:14.7 


Male 40 to 44
Place Name           Bib Age Overall Gender Location             Time      
===== ============== === === ======= ====== ==================== ========= 
1     Jeremy Schafer 561 41  7       M      Tarpon Springs FL US 59:07.5   
2     Dan Radde      152 41  14      M      Tampa FL US          1:01:51.8 
3     Adam Anderlik  144 40  15      M      Palm Harbor FL US    1:02:01.5 


Male 45 to 49
Place Name          Bib Age Overall Gender Location     Time      
===== ============= === === ======= ====== ============ ========= 
1     Joe Mattiacci 193 49  4       M      Tampa FL US  58:40.5   
2     Jim Young     194 49  5       M      Lutz FL US   58:50.7   
3     Peter Leo     186 48  10      M      Lithia FL US 1:00:32.3 


Male 50 to 54
Place Name              Bib Age Overall Gender Location             Time      
===== ================= === === ======= ====== ==================== ========= 
1     Brook Gilliland   403 52  9       M      Tarpon Springs FL US 1:00:05.1 
2     vidian Boulogne   408 53  11      M      TARPON SPGS FL US    1:00:47.3 
3     Francisco Cardona 196 49  13      M      LARGO FL US          1:01:45.6 


Male 55 to 59
Place Name          Bib Age Overall Gender Location             Time      
===== ============= === === ======= ====== ==================== ========= 
1     Dallas Rose   560 58  19      M      Oldsmar FL US        1:02:41.8 
2     Art Singleton 421 58  34      M      Palm Harbor FL US    1:04:39.7 
3     Patrick Lynch 426 59  40      M      Tarpon Springs FL US 1:05:43.3 


Male 60 to 64
Place Name          Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ============= === === ======= ====== =================== ========= 
1     JEFFREY SHANE 429 60  27      M      Lutz FL US          1:04:04.0 
2     Brian Lambert 435 61  35      M      TAMPA FL US         1:04:51.9 
3     jeff Baker    428 60  56      M      Wesley Chapel FL US 1:07:51.0 


Male 65 to 69
Place Name          Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ============= === === ======= ====== =================== ========= 
1     Geoff Strange 446 65  16      M      NPR FL US           1:02:01.9 
2     Bob Barlow    450 67  24      M      St Petersburg FL US 1:03:46.7 
3     Alan Schrader 442 64  64      M      Clearwater FL US    1:08:47.1 


Male 70 to 74
Place Name         Bib Age Overall Gender Location          Time      
===== ============ === === ======= ====== ================= ========= 
1     Kevin Cronin 454 70  93      M      Palm Harbor FL US 1:10:58.5 
2     greg carlson 453 70  248     M      BRADENTON FL US   1:25:31.2 
3     Mike Dunlap  452 69  267     M      Dunedin FL US     1:27:20.7 


Female 19 and Under
Place Name        Bib Age Overall Gender Location Time      
===== =========== === === ======= ====== ======== ========= 
1     Kyla Clewis 303 16  225     F               1:22:24.8 


Female 20 to 24
Place Name          Bib Age Overall Gender Location             Time      
===== ============= === === ======= ====== ==================== ========= 
1     Audrey Batzer 461 23  58      F      St. Petersburg FL US 1:08:08.6 
2     Ashley Murray 468 24  111     F      Plant City FL US     1:12:40.8 
3     Jordan Boyer  458 22  174     F      ST PETERSBURG FL US  1:18:03.4 


Female 25 to 29
Place Name           Bib Age Overall Gender Location               Time      
===== ============== === === ======= ====== ====================== ========= 
1     Lexy Hazle     469 24  28      F      Elizabethtown KY US    1:04:11.5 
2     Sandrine Urias 478 26  37      F      Whittier CA US         1:05:09.9 
3     Kaitlin Clay   482 27  73      F      Saint Petersburg FL US 1:09:15.3 


Female 30 to 34
Place Name             Bib Age Overall Gender Location          Time      
===== ================ === === ======= ====== ================= ========= 
1     Allysia Cisneros 485 29  42      F      Palm Harbor FL US 1:06:23.3 
2     Virginia Hines   486 29  79      F      Lafayette LA US   1:09:44.4 
3     Kaia Rider       495 33  87      F      Tampa FL US       1:10:27.4 


Female 35 to 39
Place Name               Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== ================== === === ======= ====== =================== ========= 
1     Faith Dunsford     319 37  38      F      Safety Harbor FL US 1:05:30.6 
2     Lindsay MacConnell 310 35  61      F      ST PETERSBURG FL US 1:08:30.2 
3     Heather Hornstein  576 38  88      F                          1:10:29.4 


Female 40 to 44
Place Name             Bib Age Overall Gender Location          Time      
===== ================ === === ======= ====== ================= ========= 
1     Chantale Begin   331 40  65      F      Palm Harbor FL US 1:08:50.3 
2     Maureen White    330 40  66      F      Palm Harbor FL US 1:08:50.3 
3     Christine Valdes 351 43  84      F      Tampa FL US       1:10:07.6 


Female 45 to 49
Place Name               Bib Age Overall Gender Location          Time      
===== ================== === === ======= ====== ================= ========= 
1     Rose Doyle         230 47  91      F      Tampa FL US       1:10:47.0 
2     Anmarie Moore      554 46  100     F                        1:11:24.5 
3     Jennifer Parkinson 223 46  105     F      PALM HARBOR FL US 1:12:13.9 


Female 50 to 54
Place Name              Bib Age Overall Gender Location          Time      
===== ================= === === ======= ====== ================= ========= 
1     Mandy Zipf        261 54  44      F      Belleair FL US    1:06:31.4 
2     Deborah Brzycki   247 51  99      F      Palm Harbor FL US 1:11:23.5 
3     Carrie McLaughlin 256 53  144     F      CLEARWATER FL US  1:15:28.5 


Female 55 to 59
Place Name            Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== =============== === === ======= ====== =================== ========= 
1     margie jennelle 270 59  118     F      Palm Harbor FL US   1:13:31.7 
2     Cheryl Lapham   269 58  173     F      Safety Harbor FL US 1:17:52.6 
3     Mary Dier       266 57  178     F      PORT ORANGE FL US   1:18:16.8 


Female 60 to 64
Place Name            Bib Age Overall Gender Location            Time      
===== =============== === === ======= ====== =================== ========= 
1     Claire Laseter  275 61  228     F      Palm Harbor FL US   1:22:34.8 
2     connie schroyer 274 61  249     F      daytona beach FL US 1:25:37.8 
3     Karen Watson    273 61  264     F      Palm Harbor FL US   1:26:56.2 


Female 65 to 69
Place Name          Bib Age Overall Gender Location        Time      
===== ============= === === ======= ====== =============== ========= 
1     nancy wentink 280 65  202     F      bradenton FL US 1:20:12.8 
2     Diane Spicer  281 67  310     F      TAMPA FL US     1:34:55.2 


Female 70 to 74
Place Name         Bib Age Overall Gender Location         Time      
===== ============ === === ======= ====== ================ ========= 
1     Sofia Bereza 282 70  307     F      Clearwater FL US 1:33:58.4 
2     Sue Minkoff  530 71  342     F      Clearwater FL US 1:49:36.3 


Female 75 to 79
Place Name              Bib Age Overall Gender Location          Time      
===== ================= === === ======= ====== ================= ========= 
1     Rose Marie Ray    527 78  338     F      Seminole FL US    1:45:28.8 
2     elizabeth l Burke 283 75  349     F      palm harbor FL US 1:56:21.0 
3     Dinah Beres       284 76  355     F      TARPON SPGS FL US 2:28:50.9 

Embed Code