Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Bib Name                 Gender City            State Chip    Age Age        DIVISION RUN1  T1   BIKE  T2   RUN2  PENALTY 
                                                      Time        Percentage                                              
=== ==================== ====== =============== ===== ======= === ========== ======== ===== ==== ===== ==== ===== ======= 
599 Michael Suver        M      Tavares         FL    1:07:52 33             MAL39    7:15  1:31 35:03 1:52 22:13         
593 Mary Nicholls        F      Lake Placid     FL    1:16:19 55             FEM40    8:58  1:13 37:39 1:24 27:06         
603 David Ramirez        M      Coral Springs   FL    1:17:01 47             MAL40    8:25  1:35 38:00 1:30 27:33         
582 Kimberly Grimes      F      Surfside        FL    1:17:27 36             FEM39    8:51  1:44 39:57 2:07 24:50         
606 Cameron Brock        M      Lakeland        FL    1:19:11 56             MAL40    8:52  1:27 41:14 1:54 25:47         
584 Nikki Hoagland       F      Winter Haven    FL    1:19:59 39             FEM39    8:15  2:03 42:11 2:10 25:23         
589 Evelyn Colon         F      Avon Park       FL    1:23:51 51             FEM40    9:55  2:03 39:23 2:15 30:17         
601 Jeremy Freeze        M      Avon Park       FL    1:24:45 43             MAL40    9:53  2:27 37:48 3:05 31:34         
602 Wade Cole            M      Belleair Bluffs FL    1:26:56 47             MAL40    9:48  1:44 38:26 2:14 34:46         
615 Tim Paul             M      Pembroke Pines  FL    1:28:14 42             MAL40    10:43 1:55 40:02 2:03 33:33         
586 Celeste Ruiz         F      Orlando         FL    1:29:00 48             FEM40    10:39 2:16 41:57 2:28 31:42         
610 Steve Brandwene      M      Fort Lauderdale FL    1:29:08 63             MAL40    11:11 1:44 39:28 1:58 34:48         
608 John Rizzo           M      Newtown         PA    1:31:47 58             MAL40    9:30  1:39 42:18 1:43 36:39         
595 Mary Humphrey        F      Naples          FL    1:32:11 60             FEM40    10:29 2:53 43:36 3:07 32:08         
596 Gail Hardy           F      Lakeland        FL    1:32:29 71             FEM40    10:55 1:52 45:38 2:19 31:47         
616 Rebekah Perez        F      Sebring         FL    1:38:03 45             FEM40    11:41 3:16 39:48 3:11 40:08         
590 Shelley Mallory      F      Summerfield     FL    1:40:36 51             FEM40    10:12 3:31 47:37 3:29 35:49         
612 Larry Hevner         M      Clermont        FL    1:41:12 71             MAL40    10:52 2:25 45:18 3:08 39:31         
611 Charlie Potter       M      Wauchula        FL    1:41:31 69             MAL40    11:35 2:35 48:09 2:59 36:15         
583 Kristine Albritton   F      Avon Park       FL    1:43:03 37             FEM39    12:16 2:05 47:31 1:45 39:28         
587 Karen Watkins        F      Avon Park       FL    1:43:03 49             FEM40    11:56 2:33 45:18 3:51 39:27         
591 Cynthia Weathers     F      Bradenton       FL    1:44:00 51             FEM40    11:45 1:56 50:27 1:50 38:03         
580 Nicole Ribeiro       F      Clermont        FL    1:46:10 29             FEM39    11:05 2:03 47:59 2:33 42:32         
607 James Mathis         M      Candler         FL    1:48:23 56             MAL40    12:11 3:51 44:36 3:43 44:04         
614 Mary Beth Przychocki F      Sebring         FL    1:49:38 47             FEM40    12:59 2:41 48:32 2:52 42:36         
597 Barbara Kothenbeutel F      Largo           FL    1:49:48 72             FEM40    15:09 2:42 59:35 3:19 29:04         
618 Mary Willis          F      Tampa           FL    1:52:21 41             FEM40    13:43 2:11 53:02 3:33 39:54         

Additional results can be found at http://www.racesmith.com/.

Embed Code